Støtter

Valget kræver 75-150 stillere. På denne liste er der dog flere end der kræves.

Hvis du ønsker at stå på listen, så kontakt gerne på: kontakt@thomasreinholdtrasmussen.dk

  1. Christian Roar Pedersen, sognepræst Hals-Hou
  2. Pia Køhler Ryom, formand Mou
  3. Dorte Gregersen, formand Saltum-Alstrup
  4. Niels Christian Scheel Lassen, sognepræst Storvorde-Sejlflod
  5. Claus Johannsen, formand Sejlflod
  6. Jan Brogaard, sognepræst Gudumholm-Lillevorde
  7. Mette Krogholm Pedersen, sognepræst Vejgaard
  8. Merete Aarup-Kristensen, Storvorde
  9. Carina Simonsen, formand Storvorde
  10. Ellen Gudrun Jensen, formand Hals
  11. Birgit Nielsen, formand Gunderup
  12. Line Møller Mousten, Saltum-Alstrup
  13. Laila Birgitte Sølver, kirkeværge Sejlflod
  14. Niels Berthelsen, sognepræst Skagen-Hulsig
  15. Erik Kristensen, formand Vrejlev-Hæstrup, medlem af provstiudvalget i Hjørring
  16. Karen Margrethe Bruun, Vrejlev-Hæstrup
  17. Søren Holm-Nielsen, kirkeværge Storvorde
  18. Anna Margrethe Dith Dige Saxild, sognepræst Haverslev-Aarestrup
  19. Dorthe Lundtoft, formand, Horne-Asdal
  20. Anna Marie Jensen, næstformand Bistrup
  21. Anne-Marie Dalbøge Bersan, formand Lindholm
  22. John Sander, formand Bistrup
  23. Harald Kirkbak, næstformand og kirkeværge, Saltum-Alstrup
  24. Ole Stevns, Brønderslev
  25. Elin Elisabeth Gjerløv, Saltum-Alstrup
  26. Sognepræst Birte Iversen, Bistrup
  27. Inger Olivia Ibsen, Saltum-Alstrup
  28. Anne Steenberg, formand Gudumholm-Lillevorde, medlem af Stiftsrådet
  29. Kristian Gram Schjoldager, sognepræst Saltum-Alstrup
  30. Lene Guldfeldt, næstformand Lindholm
  31. Helle Rosenkvist, sognepræst Lindholm
  32. Niels Christian Andersen, næstformand Saltum-Alstrup
  33. Lene Kristensen Hove, kontaktperson Lindholm
  34. Lene Graarup, sognepræst Bistrup
  35. Edith Kristine Vaihøj, formand Tårs
  36. Henrik Lund, kasserer Sct. Hans, formand for Hjørring provstiudvalg
  37. Dorthe Kjærgaard, formand Tornby-Vidstrup
  38. Henrik Aaen, formand Elling
  39. Dorthe Sørensen, næstformand Elling
  40. Asger Lyckegaard, Elling
  41. Arne Ehrenreich, kasserer Skagen
  42. Mona Østergaard Klit, kontaktperson Thisted
  43. Benne Holwerda, sognepræst Thisted-Skinnerup
  44. Egon Frede Olesen, formand Frederikshavn
  45. Ivar Husth, Jerup
  46. Ann-Lisbeth Højgaard Bech, formand Tødsø, Mors
  47. Bodil Pedersen, Frøslev-Mollerup-Outrup-Dragstrup, Mors
  48. Henrik Munkholt, kasserer Saltum-Alstrup
  49. Bolette Falbe-Hansen, formand Sct. Catharinæ
  50. Julius Sebastian Bang Holst, sognepræst Tømmerby-Lild
  51. Frank Carsten Lund, kasserer og kontaktperson Uggerby
  52. Allan Jensen, sekretær Saltum-Alstrup
  53. Rene Gerrick, kirkeværge Jerup
  54. Kirsten Munkholt, sognepræst Tårs
  55. Ane Sund Katborg, uddannelseskonsulent og sognepræst Sulsted
  56. Joan Lohmann Gerdt, formand Romdrup-Klarup
  57. Rasmus Thomsen, næstformand Gudumholm-Lillevorde
  58. Poul Linneberg, Storvorde
  59. Poul Holst, næstformand/kontaktperson Vrejlev-Hæstrup
  60. Birgith Pedersen, kasserer Vrejlev-Hæstrup
  61. Henny Thomsen, kirkeværge Vrejlev-Hæstrup
  62. Mette T. Eskildsen, Vrejlev-Hæstrup
  63. Jacob Beith Agerlyst, Vrejlev-Hæstrup
  64. Lisbeth Gårdbo, formand Vrå
  65. Grethe Dybro, næstformand Vrå
  66. Jens Bjergager, kontaktperson Vrå
  67. Birte Østergård, formand Em
  68. Arne Blichfeld Sørensen, kasserer Em
  69. Malene Søborg Nielsen, kirkeværge Em
  70. Sigrid Skamris Andersen, sekretær Em
  71. Kaj Jensen, kasserer Tårs
  72. Hanne Sort Rishøj, kontaktperson Tårs
  73. Lissi Als, kirkeværge Tårs
  74. Henriette Bæk Hansen, Tårs
  75. Lone Fich Larsen, Sdr. Harritslev
  76. Poul K. Simonsen, formand sdr. Harritslev
  77. Tove Olsen, Sdr. Harritslev
  78. Hanne Kristensen, formand Rakkeby
  79. Hanne Christensen, næstformand, Rakkeby
  80. Ellen Støve, kirkeværge Rakkeby
  81. Carl Erik Jørgensen, kirkeværge Rakkeby
  82. Edel Jacobsen, kasserer Rakkeby
  83. Kirsten Baggesen, formand Vejby
  84. Frede Jensen, kirkeværge Vejby
  85. Leif Sørensen, formand Jelstrup
  86. Flemming Dalsgård, kirkeværge Jelstrup
  87. Marianne Jensen, Jelstrup
  88. Lisbeth Mouritsen, kasserer Jelstrup
  89. Inge Lise B. Sørensen, formand Sejlstrup
  90. Niels Rubeck Stagsted, kirkeværge Sejlstrup
  91. Jens Juul, næstformand Løkken storpastorat
  92. Ole Glarkrog, kirkeværge Løkken storpastorat
  93. Tom Freltoft, kirkeværge Løkken storpastorat
  94. Steffen Brun Jensen, kasserer Løkken storpastorat
  95. Poul L. Nielsen, formand Skallerup-Vennebjerg-Mårup
  96. Michael Bue Nielsen næstformand/kirkeværge Skallerup-Vennebjerg-Mårup
  97. Inger Marie Skamris. Kirkeværge Skallerup-Vennebjerg-Mårup
  98. Flemming Secher Boye, kirkeværge Skallerup-Vennebjerg-Mårup
  99. Birgit Hjortlund, sekretær Skallerup-Vennebjerg-Mårup
  100. Søren Bendtsen, kontaktperson Skallerup-Vennebjerg-Mårup
  101. Britta Andersen, Skallerup-Vennebjerg-Mårup
  102. Bent Pedersen, Skallerup-Vennebjerg-Mårup
  103. Martin Johannes Skov, studenterpræst og sognepræst Sct. Hans og Sct. Olai
  104. Rune Leo Thomassen, sognepræst Dronninglund-Dorf
  105. Johnny Kurt Andersen, formand Sindal
  106. Erik Uggerhal, kasserer Sindal
  107. Ole-Jan Staun Pedersen, kontaktperson Sindal
  108. Sif Votborg Pape, Sindal
  109. Helle Bundgaard Laursen, sognepræst Sct. Catharinæ
  110. Elsebeth Madvig, formand Tversted
  111. Jesper Fodgaard, sognepræst Vor Frelser
  112. Britta Drivsholm, formand Løkken storpastorat
  113. Kurt Madsen, formand Sct. Olai
  114. Christina Munk Hansen, Sct. Catharinæ
  115. Kristian Ditlev Jensen, sognepræst Skagen-Hulsig
  116. Gitte Lykke Andersen, sognepræst Løkken storpastorat
  117. Anne Bundgaard Hansen, sognepræst Als-Øster Hurup-Skelund-Visborg
  118. Sørn Nordhald, kirkeværge Hals
  119. Mogens Sørensen, næstformand Sct. Catharinæ og medlem Stiftsrådet
  120. Christian Mollerup Schmidt, formand Hou
  121. Verner Christensen, næstformand Brønderslev
  122. Birgitte Schierning Nielsen, Brønderslev
  123. Henrik Louis Simonsen, kontaktperson Brønderslev
  124. Mariane Reng Jørgensen, Brønderslev
  125. Bjarne Devantier Nielsen, Brønderslev
  126. Lene Ladefoged Fischer, sognepræst Skagen-Hulsig
  127. Elmer Emil Haaber, næstformand Læsø
  128. Else Marie Pedersen, kasserer Læsø
  129. Anker Juul Strøm, kontaktperson, Læsø
  130. Katrine Sofie Kranker, Læsø
  131. Leif Christensen, formand, Lendum
  132. Heidi Lønstrup Larsen, næsteformand Lendum
  133. Kjeld Moesgaard, kasserer Lendum
  134. Susanne Christensen, kirkeværge Lendum
  135. Bodil Kjær, formand Hørmested
  136. Marianne Jennet Mogensen, Hørmested
  137. Lissy Lisborg, formand Tolne-Mosbjerg
  138. Gerda Baand, næstformand / kirkeværge Tolne-Mosbjerg
  139. Inger Barkholt Thomsen, Tolne-Mosbjerg
  140. Dorthe Faurholt Jensen, Tolne-Mosbjerg
  141. Birgitte Eriksen, Tolne-Mosbjerg
  142. Henrik Mølgaard Laustsen, Tolne-Mosbjerg
  143. Lars Stubben, Tolne-Mosbjerg
  144. Caris Elkjær Trads Johansen, sognepræst Støvring, Gravlev, Sørup
  145. René Højgaard Olsen, sognepræst Bindslev-Sørig
  146. Heidi Hunnerup, Næstformand Ugilt
  147. Britta Jonny Rump, kirkeværge Ugilt
  148. Dorthe Bolander, Ugilt
  149. Anna Marie Christensen, kontaktperson Hirtshals
  150. Phillip Aaen, kirkeværge Hirtshals
  151. Eva Gad Rasmussen, Hirtshals
  152. Maiken Buddig, Hirtshals
  153. Johannes Bæk, næstformand/kirkeværge Horne-Asdal
  154. Sigrid Nedergaard, Horne-Asdal
  155. Jens Erik Højrup Nielsen, Horne-Asdal
  156. Karen Margrethe Djernes Thomsen, kirkeværge Tornby-Vidstrup
  157. Birthe Elise Jensen, kasserer Tornby
  158. Carol Ann Kiel, Tornby-Vidstrup
  159. Anna Mette Skovgaard Pedersen, Tornby-Vidstrup
  160. Jens Ole Olsen, Kontaktperson, Bindslev
  161. Britt Mejer Christensen, Bindslev
  162. Knud K. Christensen, kirkeværge Bindslev
  163. Bo Risager Christensen, kirkeværge Bindslev
  164. Mette Mari Olsen, Bindslev
  165. Niels Christian M. Andersen, formand Astrup
  166. Jens Christian N. Larsen, kirkeværge Astrup
  167. Arne Bo, kasserer Astrup
  168. Jytta Marie Christensen, Astrup
  169. Alice Rokkjær, formand Bjergby-Mygdal
  170. Aase Christensen, kasserer Bjergby-Mygdal
  171. Thomas Borrisholt, kirkeværge Bjergby-Mygdal
  172. Mark Kern, kirkeværge Uggerby
  173. Johannes Skov, Uggerby
  174. Anni Navntoft Anthonsen, kontaktperson Bistrup
  175. Bente Melchiorsen, kasserer Bistrup
  176. Lisbeth Simonsen, Bistrup
  177. Gerda Lunden Larsen, Bidstrup
  178. Poul Lundberg Jensen, Bistrup
  179. Hanne Lisbeth Jørgensen, Sct. Hans
  180. Kai Daniel Pedersen, Sct. Hans
  181. Svend Riis, næstformand Sct. Olai
  182. Irene Ejlertsen, kasserer Sct. Olai
  183. Gurli Højen, kirkeværge Sct. Olai
  184. Hans Chr. Olesen, Sct. Olai
  185. Else Marie Mols Ludvigsen, Sct. Olai
  186. Karen Søe Pedersen, sogne- og sygehuspræst, Storvorde, Sejlflod og Aalborg Uni. Sygehus
  187. Mette Tved, sognepræst i Gug og Sønder Tranders
  188. Gunnar Høj, formand Gistrup Menighedsråd, formand for Aalborg Østre provstiudvalg
  189. Erik Villy Rasmussen, formand Nørre Tranders Menighedsråd.
  190. Iben Kjær Aldal, sognepræst Sindal-Astrup
  191. Oral-Franciz Valgaard Shaw, sognepræst Nørre Tranders, Rørdal
  192. Jette Fredsgaard, Lindholm
  193. Peter Jessen, sognepræst Sæby
  194. Mona Filtenborg Buhl, Jetsmark
  195. Knud Anton Jordansen, formand Hune
  196. Tove Kallehave Brogaard, sognepræst Bangsbostrand
  197. Inger Due Borré, sognepræst Frederikshavn
  198. Hanne Svensmark, sognepræst Dronninglund-Dorf
  199. Jens Korsgård, kirkeværge Thisted 
  200. Karsten Konradsen, formand Nykøbing Mors, næstformand stiftsrådet 
  201. Peder Marlo, formand Brønderslev
  202.  Jette Jensen, Sct. Catharinæ
  203. Kenneth Berg, sognepræst Løkken storpastorat
  204. Laila Eckhardt Bjerg, kasserer Storvorde
  205. Ole Kirkelund, kasserer Sct. Catharinæ
  206. Annelise Søndengaard, Lild, og formand for Thisted distriktsforening
  207. Rasmus Viking L. P. Christiansen, kasserer Skallerup-Vennebjerg-Mårup
  208. Mads Thomsen, kirkeværge Vrå
  209. Ebba Nielsen, kasserer Hirtshals
  210. Ingrid Trier Andersen, formand for Vrå valgmenighed
  211. Annelise S. Skjerning Hejlskov, sognepræst Farstrup, Lundby og St. Ajstrup
  212. Tine Junker Dalgaard, sognepræst i Nibe og Vokslev   
  213. Lise Munk Petersen, sognepræst Tolne, Mosbjerg, Lendum, Hørmested, Ugilt 
  214. Helge Maagaard, sognepræst i Sønderup-Suldrup pastorat
  215. Per Korneliussen, kasserer Vrå
  216. Henning Mikkelsen, sekretær Vrå  
  217. Sanne Birkely Sørensen, sognepræst Skørping-Fræer
  218. Peter Thøgersen, sognepræst Elling, Strandby og Jerup 
  219. Helle Schimmel, sognepræst Hals-Hou
  220. Inger Larsen, Vrå Valgmenighed 
  221. Marianne Dybro Juul Brogaard, sognepræst Vejgaard
  222. Ingrid Riis, Hals
  223.  Mariann Dyhrberg Christensen, sognepræst Ræhr, Vigsø, Hansted, Klitmøller
  224. Ole Raakjær, sognepræst Sulsted sogn og præst på Hospice Vangen 
  225. Winnie Nørholm Ritschel, provst, Hjørring ndr. provsti
  226.  Folmer Toftdahl-Olesen, provst, Jammerbugt provsti
  227. Holger Lyngberg, provst, Rebild provsti 
  228. Anna Døssing Gunnertoft, provst, Aalborg Vestre
  229. Inger Margrethe Andersen, sognepræst, Bælum-Solbjerg-Skibsted
  230. Bent Pedersen, Lindholm menighedsråd 
  231. Lisbeth Vad, kasserer Lindholm
  232. Hans Kirstein Henriksen, Abildgård, Frederikshavn
  233. Helle Sommer Kjærgaard, sognepræst Hundborg-Jannerup-Vang -Vorupør -Vester Vandet og Tilsted
  234. Ole Bressendorf, næstformand og kirkeværge, Als Kirke, Hadsund Provsti  
  235. Karna Ammonsen, kontaktperson Hals 
  236. Lone Binderup, formand Vor Frelsers Kirke, Aalborg
  237. Mette Nøhr Shaw, sognepræst Gistrup, Nøvling og Gunderup 
  238. Annette Fibiger Hansen, næstformand, Vor Frelsers Kirke, Aalborg
  239. Isak Krab Koed, Vesterkær kirke, Aalborg
  240. Peter Østerby-Jørgensen, sognepræst Galtrup, Øster Jølby, Erslev og Solbjerg, Mors.  
  241. Ole Rysgaard Madsen, provst Aalborg ndr. provsti. 
  242. Adam Pavlak, sognepræst i Vor Frelsers Kirke i Aalborg