Støtter

Valget kræver 75-150 stillere. På denne liste er der dog flere end der kræves.

Hvis du ønsker at stå på listen, så kontakt gerne på: kontakt@thomasreinholdtrasmussen.dk

  1. Christian Roar Pedersen, sognepræst Hals-Hou
  2. Pia Køhler Ryom, formand Mou
  3. Dorte Gregersen, formand Saltum-Alstrup
  4. Niels Christian Scheel Lassen, sognepræst Storvorde-Sejlflod
  5. Claus Johannsen, formand Sejlflod
  6. Jan Brogaard, sognepræst Gudumholm-Lillevorde
  7. Mette Krogholm Pedersen, sognepræst Vejgaard
  8. Merete Aarup-Kristensen, Storvorde
  9. Carina Simonsen, formand Storvorde
  10. Ellen Gudrun Jensen, formand Hals
  11. Birgit Nielsen, formand Gunderup
  12. Line Møller Mousten, Saltum-Alstrup
  13. Laila Birgitte Sølver, kirkeværge Sejlflod
  14. Niels Berthelsen, sognepræst Skagen-Hulsig
  15. Erik Kristensen, formand Vrejlev-Hæstrup, medlem af provstiudvalget i Hjørring
  16. Karen Margrethe Bruun, Vrejlev-Hæstrup
  17. Søren Holm-Nielsen, kirkeværge Storvorde
  18. Anna Margrethe Dith Dige Saxild, sognepræst Haverslev-Aarestrup
  19. Dorthe Lundtoft, formand, Horne-Asdal
  20. Anna Marie Jensen, næstformand Bistrup
  21. Anne-Marie Dalbøge Bersan, formand Lindholm
  22. John Sander, formand Bistrup
  23. Harald Kirkbak, næstformand og kirkeværge, Saltum-Alstrup
  24. Ole Stevns, Brønderslev
  25. Elin Elisabeth Gjerløv, Saltum-Alstrup
  26. Sognepræst Birte Iversen, Bistrup
  27. Inger Olivia Ibsen, Saltum-Alstrup
  28. Anne Steenberg, formand Gudumholm-Lillevorde, medlem af Stiftsrådet
  29. Kristian Gram Schjoldager, sognepræst Saltum-Alstrup
  30. Lene Guldfeldt, næstformand Lindholm
  31. Helle Rosenkvist, sognepræst Lindholm
  32. Niels Christian Andersen, næstformand Saltum-Alstrup
  33. Lene Kristensen Hove, kontaktperson Lindholm
  34. Lene Graarup, sognepræst Bistrup
  35. Edith Kristine Vaihøj, formand Tårs
  36. Henrik Lund, kasserer Sct. Hans, formand for Hjørring provstiudvalg
  37. Dorthe Kjærgaard, formand Tornby-Vidstrup
  38. Henrik Aaen, formand Elling
  39. Dorthe Sørensen, næstformand Elling
  40. Asger Lyckegaard, Elling
  41. Arne Ehrenreich, kasserer Skagen
  42. Mona Østergaard Klit, kontaktperson Thisted
  43. Benne Holwerda, sognepræst Thisted-Skinnerup
  44. Egon Frede Olesen, formand Frederikshavn
  45. Ivar Husth, Jerup
  46. Ann-Lisbeth Højgaard Bech, formand Tødsø, Mors
  47. Bodil Pedersen, Frøslev-Mollerup-Outrup-Dragstrup, Mors
  48. Henrik Munkholt, kasserer Saltum-Alstrup
  49. Bolette Falbe-Hansen, formand Sct. Catharinæ
  50. Julius Sebastian Bang Holst, sognepræst Tømmerby-Lild
  51. Frank Carsten Lund, kasserer og kontaktperson Uggerby
  52. Allan Jensen, sekretær Saltum-Alstrup
  53. Rene Gerrick, kirkeværge Jerup
  54. Kirsten Munkholt, sognepræst Tårs
  55. Ane Sund Katborg, uddannelseskonsulent og sognepræst Sulsted
  56. Joan Lohmann Gerdt, formand Romdrup-Klarup
  57. Rasmus Thomsen, næstformand Gudumholm-Lillevorde
  58. Poul Linneberg, Storvorde
  59. Poul Holst, næstformand/kontaktperson Vrejlev-Hæstrup
  60. Birgith Pedersen, kasserer Vrejlev-Hæstrup
  61. Henny Thomsen, kirkeværge Vrejlev-Hæstrup
  62. Mette T. Eskildsen, Vrejlev-Hæstrup
  63. Jacob Beith Agerlyst, Vrejlev-Hæstrup
  64. Lisbeth Gårdbo, formand Vrå
  65. Grethe Dybro, næstformand Vrå
  66. Jens Bjergager, kontaktperson Vrå
  67. Birte Østergård, formand Em
  68. Arne Blichfeld Sørensen, kasserer Em
  69. Malene Søborg Nielsen, kirkeværge Em
  70. Sigrid Skamris Andersen, sekretær Em
  71. Kaj Jensen, kasserer Tårs
  72. Hanne Sort Rishøj, kontaktperson Tårs
  73. Lissi Als, kirkeværge Tårs
  74. Henriette Bæk Hansen, Tårs
  75. Lone Fich Larsen, Sdr. Harritslev
  76. Poul K. Simonsen, formand sdr. Harritslev
  77. Tove Olsen, Sdr. Harritslev
  78. Hanne Kristensen, formand Rakkeby
  79. Hanne Christensen, næstformand, Rakkeby
  80. Ellen Støve, kirkeværge Rakkeby
  81. Carl Erik Jørgensen, kirkeværge Rakkeby
  82. Edel Jacobsen, kasserer Rakkeby
  83. Kirsten Baggesen, formand Vejby
  84. Frede Jensen, kirkeværge Vejby
  85. Leif Sørensen, formand Jelstrup
  86. Flemming Dalsgård, kirkeværge Jelstrup
  87. Marianne Jensen, Jelstrup
  88. Lisbeth Mouritsen, kasserer Jelstrup
  89. Inge Lise B. Sørensen, formand Sejlstrup
  90. Niels Rubeck Stagsted, kirkeværge Sejlstrup
  91. Jens Juul, næstformand Løkken storpastorat
  92. Ole Glarkrog, kirkeværge Løkken storpastorat
  93. Tom Freltoft, kirkeværge Løkken storpastorat
  94. Steffen Brun Jensen, kasserer Løkken storpastorat
  95. Poul L. Nielsen, formand Skallerup-Vennebjerg-Mårup
  96. Michael Bue Nielsen næstformand/kirkeværge Skallerup-Vennebjerg-Mårup
  97. Inger Marie Skamris. Kirkeværge Skallerup-Vennebjerg-Mårup
  98. Flemming Secher Boye, kirkeværge Skallerup-Vennebjerg-Mårup
  99. Birgit Hjortlund, sekretær Skallerup-Vennebjerg-Mårup
  100. Søren Bendtsen, kontaktperson Skallerup-Vennebjerg-Mårup
  101. Britta Andersen, Skallerup-Vennebjerg-Mårup
  102. Bent Pedersen, Skallerup-Vennebjerg-Mårup
  103. Martin Johannes Skov, studenterpræst og sognepræst Sct. Hans og Sct. Olai
  104. Rune Leo Thomassen, sognepræst Dronninglund-Dorf
  105. Johnny Kurt Andersen, formand Sindal
  106. Erik Uggerhal, kasserer Sindal
  107. Ole-Jan Staun Pedersen, kontaktperson Sindal
  108. Sif Votborg Pape, Sindal
  109. Helle Bundgaard Laursen, sognepræst Sct. Catharinæ
  110. Elsebeth Madvig, formand Tversted
  111. Jesper Fodgaard, sognepræst Vor Frelser
  112. Britta Drivsholm, formand Løkken storpastorat
  113. Kurt Madsen, formand Sct. Olai
  114. Henrik Bang-Møller, sognepræst Vrå-Em
  115. Christina Munk Hansen, Sct. Catharinæ
  116. Kristian Ditlev Jensen, sognepræst Skagen-Hulsig
  117. Gitte Lykke Andersen, sognepræst Løkken storpastorat
  118. Anne Bundgaard Hansen, sognepræst Als-Øster Hurup-Skelund-Visborg
  119. Sørn Nordhald, kirkeværge Hals
  120. Mogens Sørensen, næstformand Sct. Catharinæ og medlem Stiftsrådet
  121. Christian Mollerup Schmidt, formand Hou
  122. Verner Christensen, næstformand Brønderslev
  123. Birgitte Schierning Nielsen, Brønderslev
  124. Henrik Louis Simonsen, kontaktperson Brønderslev
  125. Mariane Reng Jørgensen, Brønderslev
  126. Bjarne Devantier Nielsen, Brønderslev
  127. Lene Ladefoged Fischer, sognepræst Skagen-Hulsig
  128. Elmer Emil Haaber, næstformand Læsø
  129. Else Marie Pedersen, kasserer Læsø
  130. Anker Juul Strøm, kontaktperson, Læsø
  131. Katrine Sofie Kranker, Læsø
  132. Leif Christensen, formand, Lendum
  133. Heidi Lønstrup Larsen, næsteformand Lendum
  134. Kjeld Moesgaard, kasserer Lendum
  135. Susanne Christensen, kirkeværge Lendum
  136. Bodil Kjær, formand Hørmested
  137. Marianne Jennet Mogensen, Hørmested
  138. Lissy Lisborg, formand Tolne-Mosbjerg
  139. Gerda Baand, næstformand / kirkeværge Tolne-Mosbjerg
  140. Inger Barkholt Thomsen, Tolne-Mosbjerg
  141. Dorthe Faurholt Jensen, Tolne-Mosbjerg
  142. Birgitte Eriksen, Tolne-Mosbjerg
  143. Henrik Mølgaard Laustsen, Tolne-Mosbjerg
  144. Lars Stubben, Tolne-Mosbjerg
  145. Caris Elkjær Trads Johansen, sognepræst Støvring, Gravlev, Sørup
  146. René Højgaard Olsen, sognepræst Bindslev-Sørig
  147. Heidi Hunnerup, Næstformand Ugilt
  148. Britta Jonny Rump, kirkeværge Ugilt
  149. Dorthe Bolander, Ugilt
  150. Anna Marie Christensen, kontaktperson Hirtshals
  151. Phillip Aaen, kirkeværge Hirtshals
  152. Eva Gad Rasmussen, Hirtshals
  153. Maiken Buddig, Hirtshals
  154. Johannes Bæk, næstformand/kirkeværge Horne-Asdal
  155. Sigrid Nedergaard, Horne-Asdal
  156. Jens Erik Højrup Nielsen, Horne-Asdal
  157. Karen Margrethe Djernes Thomsen, kirkeværge Tornby-Vidstrup
  158. Birthe Elise Jensen, kasserer Tornby
  159. Carol Ann Kiel, Tornby-Vidstrup
  160. Anna Mette Skovgaard Pedersen, Tornby-Vidstrup
  161. Jens Ole Olsen, Kontaktperson, Bindslev
  162. Britt Mejer Christensen, Bindslev
  163. Knud K. Christensen, kirkeværge Bindslev
  164. Bo Risager Christensen, kirkeværge Bindslev
  165. Mette Mari Olsen, Bindslev
  166. Niels Christian M. Andersen, formand Astrup
  167. Jens Christian N. Larsen, kirkeværge Astrup
  168. Arne Bo, kasserer Astrup
  169. Jytta Marie Christensen, Astrup
  170. Alice Rokkjær, formand Bjergby-Mygdal
  171. Aase Christensen, kasserer Bjergby-Mygdal
  172. Thomas Borrisholt, kirkeværge Bjergby-Mygdal
  173. Mark Kern, kirkeværge Uggerby
  174. Johannes Skov, Uggerby
  175. Anni Navntoft Anthonsen, kontaktperson Bistrup
  176. Bente Melchiorsen, kasserer Bistrup
  177. Lisbeth Simonsen, Bistrup
  178. Gerda Lunden Larsen, Bidstrup
  179. Poul Lundberg Jensen, Bistrup
  180. Hanne Lisbeth Jørgensen, Sct. Hans
  181. Kai Daniel Pedersen, Sct. Hans
  182. Svend Riis, næstformand Sct. Olai
  183. Irene Ejlertsen, kasserer Sct. Olai
  184. Gurli Højen, kirkeværge Sct. Olai
  185. Hans Chr. Olesen, Sct. Olai
  186. Else Marie Mols Ludvigsen, Sct. Olai
  187. Karen Søe Pedersen, sogne- og sygehuspræst, Storvorde, Sejlflod og Aalborg Uni. Sygehus
  188. Mette Tved, sognepræst i Gug og Sønder Tranders
  189. Gunnar Høj, formand Gistrup Menighedsråd, formand for Aalborg Østre provstiudvalg
  190. Erik Villy Rasmussen, formand Nørre Tranders Menighedsråd.
  191. Iben Kjær Aldal, sognepræst Sindal-Astrup
  192. Oral-Franciz Valgaard Shaw, sognepræst Nørre Tranders, Rørdal
  193. Jette Fredsgaard, Lindholm
  194. Peter Jessen, sognepræst Sæby
  195. Mona Filtenborg Buhl, Jetsmark
  196. Knud Anton Jordansen, formand Hune
  197. Tove Kallehave Brogaard, sognepræst Bangsbostrand
  198. Inger Due Borré, sognepræst Frederikshavn
  199. Hanne Svensmark, sognepræst Dronninglund-Dorf
  200. Jens Korsgård, kirkeværge Thisted 
  201. Karsten Konradsen, formand Nykøbing Mors, næstformand stiftsrådet 
  202. Peder Marlo, formand Brønderslev
  203.  Jette Jensen, Sct. Catharinæ
  204. Kenneth Berg, sognepræst Løkken storpastorat
  205. Laila Eckhardt Bjerg, kasserer Storvorde
  206. Ole Kirkelund, kasserer Sct. Catharinæ
  207. Annelise Søndengaard, Lild, og formand for Thisted distriktsforening
  208. Rasmus Viking L. P. Christiansen, kasserer Skallerup-Vennebjerg-Mårup
  209. Mads Thomsen, kirkeværge Vrå
  210. Ebba Nielsen, kasserer Hirtshals
  211. Ingrid Trier Andersen, formand for Vrå valgmenighed
  212. Annelise S. Skjerning Hejlskov, sognepræst Farstrup, Lundby og St. Ajstrup
  213. Tine Junker Dalgaard, sognepræst i Nibe og Vokslev   
  214. Lise Munk Petersen, sognepræst Tolne, Mosbjerg, Lendum, Hørmested, Ugilt 
  215. Helge Maagaard, sognepræst i Sønderup-Suldrup pastorat
  216. Per Korneliussen, kasserer Vrå
  217. Henning Mikkelsen, sekretær Vrå  
  218. Sanne Birkely Sørensen, sognepræst Skørping-Fræer
  219. Peter Thøgersen, sognepræst Elling, Strandby og Jerup 
  220. Helle Schimmel, sognepræst Hals-Hou
  221. Inger Larsen, Vrå Valgmenighed 
  222. Marianne Dybro Juul Brogaard, sognepræst Vejgaard
  223. Ingrid Riis, Hals
  224.  Mariann Dyhrberg Christensen, sognepræst Ræhr, Vigsø, Hansted, Klitmøller
  225. Ole Raakjær, sognepræst Sulsted sogn og præst på Hospice Vangen 
  226. Winnie Nørholm Ritschel, provst, Hjørring ndr. provsti
  227.  Folmer Toftdahl-Olesen, provst, Jammerbugt provsti
  228. Holger Lyngberg, provst, Rebild provsti 
  229. Anna Døssing Gunnertoft, provst, Aalborg Vestre
  230. Inger Margrethe Andersen, sognepræst, Bælum-Solbjerg-Skibsted
  231. Bent Pedersen, Lindholm menighedsråd 
  232. Lisbeth Vad, kasserer Lindholm
  233. Hans Kirstein Henriksen, Abildgård, Frederikshavn
  234. Helle Sommer Kjærgaard, sognepræst Hundborg-Jannerup-Vang -Vorupør -Vester Vandet og Tilsted
  235. Ole Bressendorf, næstformand og kirkeværge, Als Kirke, Hadsund Provsti